Ballina / Admin (faqe 2)

Admin

Lajm i mir për Kosovën. Pas takimit me Bidenin, Vuçiq ndryshon komplet qasjen ndaj Kosovës. Ja çfarë thotë tash (Video)

vucibid

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është takuar sot në Davos të Zvicrës me nënpresidentin amerikan, Joe Biden. Pas takimit më të, Vuçiq është treguar tepër i zbutur në raport me Kosovën dhe retorikën luftënxitëse që Beogradi e ka përdorur ditëve të fundit pas incidentit me trenin. “Me Bidenin kemi folur …

Artikulli i plotë »

Vuçiq që dikur kërkonte 100 koka myslimane për një serb, tash kërkon “drejtësi” për Haradinajn (VIDEO)

vuci

Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq, i cili po thirret në sundim të drejtësisë kur po e kërkon ekstradimin e Ramush Haradinajt në Serbi, ka qenë vetë pjesëmarrës në makinerinë e krimit të kohës së Sllobodan Millosheviqit. Vuçiq ishte pjesë e Qeverisë së udhëhequr nga Millosheviq, duke qenë ministër i Informacionit. …

Artikulli i plotë »