Ballina / Admin (faqe 3)

Admin

AAK: Ushtria e Kosovës, nevojë urgjente!

aakkk

Departamenti për Politika të Mbrojtjes dhe të Sigurisë (DPMS) i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka reaguar lidhur me situatën e sigurisë në vend, duke vlerësuar se “edhe pse autoritetet e sigurisë të Republikës së Kosovës, dalin me kumtesa zyrtare ku anashkalohet fakti se situata aktuale është produkt i dialogut …

Artikulli i plotë »

William Walker: Ja si më mashtroj Hashim Thaçi…

download

Miku i madh i Kosovës, William Walker po qëndron në Kosovë për të shënuar 18-vjetorin e masakrës së Reçakut. Ai ka qenë i ftuar në emisionin “Personale” në televizionin Dukagjini, ku ka komentuar të kaluarën e aktualitetet politike në vend. Është pyetur edhe për presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, për …

Artikulli i plotë »