Thursday , 21 September 2017

Aktualitete

Ja çfarë thanë në polici Haraqija, Pacolli, Ejupi, Osmani… (VIDEO)

22:15 Sonte në RTV Dukagjini është transmetuar pjesa e dytë e dokumentarit “Njëmbëdhjetë Thikat”, kushtuar vdekjes misterioze të Dino Asanajt, ish-Shefit të Agjencisë Kosovare të Privatizimit. Në këtë dokumentar zbulohen edhe intervistat e Behgjet Pacollit, Astrit Haraqisë, Remzi Ejupit, Naser Osmanit… Klikoni në videon e mëposhtme për të mësuar më …

Artikulli i plotë »

​ Efekti ‘Trump’, qindra emigrantë të arrestuar në SHBA (FOTO)

Ka nisur të zbatohet në të paktën 6 shtete amerikane urdhri i presidentit Donald Trump për arrestimin dhe dëbimin e emigrantëve të paligjshëm. Sikurse raportojnë vetë mediat amerikane, vala e operacioneve të nisura nga agjencitë federale për emigracionin dhe sigurinë e kufijve ka çuar në arrestimin e qindra personave vetëm …

Artikulli i plotë »

Ja çka do të thotë pilot i aftë, e ul avionin në karrige, pasi kishe defekt në rrota (Video+Foto)

Avioni luftarak i tipit “Harrier”, kishe pësuar defekt në uljen e rrotave gjatë misionit të tij. Pas kthimit të aeroplanmbajtëse tekniket i kishin thënë pilotit që ta ul aeroplanin në një mjet të improvizuar që dukej si karrige, pasi rrota e parë e tij nuk arrinte të dilte jashtë. Aterrimi …

Artikulli i plotë »

Donika Kadaj flet për Ramushin, por nuk ia përmend emrin – përdor terma të ‘shefit’ të ri

Gjykata franceze e Apelit ka shtyrë deri më 2 mars vendimin për liderin e AAK-së, Ramush Haradinaj, lidhur me kërkesën për ekstradimin e tij në Serbi. Gjykata franceze e Apelit ka shtyrë deri më 2 mars vendimin për liderin e AAK-së, Ramush Haradinaj, lidhur me kërkesën për ekstradimin e tij …

Artikulli i plotë »