Saturday , 21 October 2017

Aktualitete

LAJMI I FUNDIT: Lirohet Ramush Haradinaj. Shpëndajeni të gjith pa dallim PARTIE!!

Lideri i AAK-së, i cili Ramush Haradinaj, është shpallur i lirë nga Gjykata Colmarit të Francës pas një kërkese të flet-arrestit që Serbia kishte bërë ndaj tij, raporton Gazeta NewBorn. Gazeta NewBorn, mëson nga burime të sigurta se Gjykata e Colmarit ka refuzuar kërkesën e Serbsië për ekstradimin e Haradinajt, …

Artikulli i plotë »

Lajmi madh për Shqiptarët ja se çka vendosi Gjykata për Ramush Haradinajn

Lideri i AAK-së, i cili Ramush Haradinaj, është shpallur i lirë nga Gjykata Colmarit të Francës pas një kërkese të flet-arrestit që Serbia kishte bërë ndaj tij, raporton Gazeta NewBorn. Gazeta NewBorn, mëson nga burime të sigurta se Gjykata e Colmarit ka refuzuar kërkesën e Serbsië për ekstradimin e Haradinajt, …

Artikulli i plotë »

Do të befasoheni se çka i tha Haradinaj, Gjykatës në Francë, kur ja përmenden ekstradimin

Kryetari i trupit gjykues në gjykatën e Colmar ka pyetur Ramush Haradinajn nëse pranon të ekstradohet në Serbi, pasi kjo e fundit e ka bërë këtë kërkesë. Ramush Haradinaj është deklaruar kundër ekstradimit, ku ka shtuar se ky rast është tërësisht politik. Seanca gjyqësore ndaj Haradinajt në Colmar ka nisur …

Artikulli i plotë »

Ja si bëhen “letrat” për punë në Gjermani dhe Austri për vetëm 200 euro

Ja si bëhen “letrat” për punë në Gjermani dhe Austri për vetëm 200 euro Shumë shqiptarë japin nga 20-30 mijë euro, për t’i bë “letrat” për të punuar në vendet perëndimore përmes martesave fiktive. Mirëpo në Serbi kanë zbuluar një metodë tjetër me çmim shumë më të lirë. “Nusja” fiton …

Artikulli i plotë »

Ujku afrohet afër fshatit, ja çka i bënë gjuetarët e Sedllarcës së Tetovës (FOTO)

Një ujk dje është afruar afër fshatit Sedllarcë e Epërme të Tetovës ku është vrarë nga gjuetarët e fshatit. Siç thotë një banorë i këtij fshati ujku ishte afruar afër fshatit dhe menjëherë kanë dalë gjuetarët e fshatit që kanë arritur ta vrasin menjëher ku edhe shpëtuan edhe banorët por …

Artikulli i plotë »