Saturday , 21 October 2017

Aktualitete

“Ujku qimen e ndërron, por zakonin s’e harron!” (Foto)

Donald Trump të mërkurën në Shtëpinë e Bardhë ka mirëpritur një delegacion të njerëzve të cilët e kanë përkrahur gjatë fushatës parazgjedhore, ndërsa në mesin e tyre ishte edhe udhëheqësja televizive Paula White, transmeton Zeri.info. Dhe Trump më së shumti është munduar përreth kësaj bukurosheje, duke ia mbajtur edhe karrigen …

Artikulli i plotë »

Marrëveshja e vitit 1938: Sa para ia jepte Serbia Turqisë për largimin e shqiptarëve

Në vitin 1938 qeveria e mbretërisë jugosllave ka nënshkruar një konventë me qeverinë e Republikës së Turqisë për emigrimin e popullatës turke (në të vërtet ishte fjala për shpërnguljen e popullsisë shqiptare të konfesionit mysliman, transmeton kp), nga pjesa jugore e Serbisë, gjegjësisht nga Kosova dhe trevat tjera shqiptare që …

Artikulli i plotë »

Kim Kardashian me përgjigje briliante kundër ndalesës së Trump për myslimanët (Foto)

Donald Trump ditën e premte nënshkroi një urdhër ekzekutiv që u ndalon hyrjen në Amerikë myslimanëve prej shtatë vendeve. Derisa protestat kanë nisur në aeroporte dhe para Shtëpisë së Bardhë, është Kim Kardashian e cila ka dalë kundër kësaj ndalese. Kim ka publikuar një listë me statistika e cila shfaq …

Artikulli i plotë »

Pas urdhrit të Trump për ndalimin e emigrantëve, kaos dhe protesta në aeroporte (Video)

Me shkrimet “Jo urrejtje, jo frikë, refugjatët janë të mirëpritur”, kanë nis protestat në aeroportin John F. Kennedy ku janë ndaluar 12 emigrantë pas urdhrit të së shtunës të Presidentit Donald Trump, që ndalon refugjatët të futen në SHBA për katër muaj. Më shumë se 300 demonstrues kanë bërë thirrje …

Artikulli i plotë »

Albright “anti-Trump”: Regjistrohem si myslimane, për solidaritet

Ish-Sekretarja amerikane e Shtetit dhe një aktorja e “Big Bang Theory” kanë premtuar se do të regjistrohen si shtetase myslimane, nëse Donald Trump do të krijojë vërtet një bazë të dhënash për amerikanët myslimanë. Politikania Madeleine Albright dhe aktorja Mayim Bialik thanë se “janë të gatshme” për t’u regjistruar si …

Artikulli i plotë »