Saturday , 21 October 2017

Aktualitete

Nikoliq: E pyeta Thaçin – sa është i lartë muri rreth shtëpisë tuaj se …?

Presidenti serb Tomislav Nikoliq ka thënë në Lisbonë se delegacionet nga Beogradi dhe Prishtina u shpërndanë pas bisedimeve në Bruksel me premtimin se ata do të bëjnë gjithçka që të ketë paqe në Kosovë. Siç shkruajnë mediat serbe, përcjell Telegrafi, ai megjithatë ka theksuar se në këto bisedime, delegacionit të …

Artikulli i plotë »

Trumpi pranon se ka marrë kodet nukleare: Është e frikshme, shumë e frikshme! (Video)

Gjatë intervistës së parë televizive, të cilën Donald Trumpi e ka dhënë që kur e ka marrë pozitën e presidentit të SHBA-ve, ai ka deklaruar se përgjegjësitë e reja e kanë “shqetësuar”, shkruan Daily Mail. Në intervistën e dhënë për televizionin “ABC”, ai ka folur gjerësisht për çdo gjë, duke …

Artikulli i plotë »

Vucic shkon në Bellorusi për të blerë armë, kundërajrorë dhe aeroplanë

Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vucic ka deklaruar sot në Minsk se me zyrtarët bellorusë ka biseduar për mundësinë e blerjes së avionëve luftarakë, kundërajrorëve për Ushtrinë e Serbisë, sic ka thënë ai, “me kushte të volitshme” Ai ka thënë se me palën belloruse ka folur edhe për hapjen e fabrikave …

Artikulli i plotë »

Tronditë Putin: I kemi prostitutat më të mira në botë, dhe në fakt ato… (FOTO)

Vladimir Putin deklaroi pak ditë më parë se “Rusia ka prostitutat më të mira në botë”. Dhe duket se ka të drejtë. Dje në mbrëmje është mbajtur mbrëmja gala e atij që konsiderohet “Oskari i industrisë pornografike”. Në shumicën e kategorive kanë triumfuar aktoret ruse. Aktorja më e mirë pornografike …

Artikulli i plotë »

Inatoset keq Mogherini, ja çka më bën mbrëmë shefat e Kosovës dhe Serbisë pas takimit

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian, Federicka Mogherini ka shprehur “keqardhje për të gjitha palët e dialogut”, pasi ka thënë se ata nuk e kanë respektuar takimin e mbrëmshëm në Bruksel Siç u vu në dukje, në dialogun për uljen e tensioneve në mes të Prishtinës dhe Beogradit, palët u …

Artikulli i plotë »

Greqia po ‘tërbohet’ nga shqiponja dykrenare…përgjigjen ja japin karabinierët italianë! (Foto)

Edhe Italia është një vend i Bashkimit Evropian i cili ka shumë shqiptarë si fqinji ynë jugor Greqia. Po sipas ligjeve italiane, shqiptarët që janë atje në moshën e ushtrisë dhe kanë të detyrueshëm shërbimin ushtarak, janë pjesë e forcave të armatosura të Italisë. Madje marrin pjesë dhe në misione …

Artikulli i plotë »

Përgjimet në burgje? Del emri i ish-drejtorit: “Urdhrin për takimin me Xhelilin ma dha Zoto”

Në komisionin hetimor për pajisjen e përgjimit Imsi Catcher ka dalë emri i ish-drejtorit të burgjeve, Artur Zoto. E nga dëshmia e ish-shefit të policisë në IEVP Peqin, Besnik Kaptelli, aktualisht shefi i policisë në IEVP Rrogozhinë, ka qenë Zoto që ka urdhëruar futjen e punonjësit të policisë Eltion Xhelili. …

Artikulli i plotë »