Wednesday , 20 September 2017

Aktualitete

Shkuan për kontroll rutinë në banesën e 28-vjeçarit, gjetën 20 milionë dollarë poshtë dyshekut

Autoritetet federale amerikane kanë konfiskuar rreth 20 milionë dollarë “cash” të fshehura poshtë dyshekut, në një apartament në Massachusetts. Prokurorët thanë se një brazilian u arrestua në lidhje me pastrim parash, të fituara nga një skemë masive piramidale. Ata shkuan të bënin një kontroll rutinë në apartamentin e tij, përcjell …

Artikulli i plotë »

Melanias i humb buzëqeshja pasi e shikon burri i saj – çfarë mund t’i ketë thënë Trump në atë moment? (Video)

Melania Trump ofroi disa nga momentet më të mira në ceremoninë e përurimit të burrit të saj. Por, siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, Zonja e Parë është parë duke i humbur buzëqeshja në momentin që burri i tij, Donald Trump shkëmben disa fjalë me të në skenë në …

Artikulli i plotë »

Vdekja e Xhenetës në Prizren: Nëna kërkon 60 mijë euro dëmshpërblim nga komuna (Video)

Kanë kaluar tetë muaj qëkur vdiq Xheneta Gashi dhe që nga ajo kohë, askush nuk ka dhënë përgjegjësi për këtë tragjedi. Nëna e Xhenetës, Lirije Gashi, tash jeton vetëm me djalin. Përveç drejtësisë, ajo po kërkon kompensim në vlerë prej 60 mijë eurosh nga ana e komunës së Prizrenit, raporton …

Artikulli i plotë »

62 vjeçari që parashikoi ardhjen e Trump dhe sulmet terroriste, zbulon çfarë do të ndodhë në 2017-ën

Çdo vit, Craig Hamilton-Parker, 62 vjeç, zbulon parashikimet e tij për 365 ditët që vijnë, ndonjëherë edhe më tej. Profeti i lindur në Southampton në Anglisë thotë se tashmë ka parashikuar se çfarë do të ndodhë në botë gjatë këtij viti. Në uebsajtin e tij, ‘psychics.co.uk” ai publikon parashikimet e …

Artikulli i plotë »