Monday , 27 February 2017

Kuriozitete

Kërkonte telefonin që i ra poshtë tavolinës së restorantit, u rrëqeth nga ajo që gjeti (Foto)

Will Robinson nga Lincolnshire i Anglisë, është rrëqethur kur poshtë tavolinës së restorantit e ka gjetur një mi të ngordhur Në momentin që 22-vjeçarit i ra telefoni në dysheme, shoku tij e ndezi një dritë për ta ndihmuar ta gjente më lehtë, transmeton Telegrafi. Miu nën tavolinën e restorantit Por, …

Artikulli i plotë »

Me këtë metodë efektive shumë lehtë mund të liroheni nga stresi (FOTO)

a shumë mënyra me të cilat ne mund të luftojmë stresin, nga ushqimi, nëpërmjet ushtrimeve, deri te fjetja. Por në qoftë se keni nevojë urgjente për zgjidhje të shpejtë, konsiderojeni trukun lindor të njohur në mjekësinë tradicionale kineze me shtypjen e pikës hoku Zgjatni dorën njërën dorë dhe me dorën …

Artikulli i plotë »

FOTO/ Sekrete dhe mistere: E vërteta e gjashtë veprave më të famshme në botë

Përpos arkitekturës dhe madhështisë që mbartin, ndërtesat dhe statujat ikonë të botës, fshehin detaje mistike që shumë pak prej nesh i kanë vënë re. Por, jo pa qëllim ato janë aty, mesazhi që përcjellin është aq i vjetër sa dhe jeta e tyre. 1- Apartamenti në katin e fundit të Kullës Eiffel Gustav Eiffel, njeriu …

Artikulli i plotë »

7 llojet e pijeve që duhet pirë para gjumit – Mrekulli e vërtetë për trupin tuaj!

Është shumë i rëndësishëm detoksifikimi gjatë gjumit, sepse atëherë trupi juaj krijon inde të reja rigjeneruese. Sipas mjekësisë tradicionale kineze, mëlçia, organi kryesor për detoksifikim ka funksionalitetin më të madh mes orës 1 dhe 3 para mëngjesit. Për këtë arsye, duhet të sigurohen kushte të përshtatshme për detoksifikim gjatë natës. Detoksifikimi i duhur shpie në …

Artikulli i plotë »

Ky fshat shqiptar ka numrin më të madh të fallxhoreve, njerëzit mbajnë rradhë të gjatë për të zgjidhur hallet

Baja e Istogut e njohur ndryshe si Ilixha e Pejës, njihet në të gjithë Kosovën, pasi flitet se aty janë fallxheshat më të mira. Ky lloj fshati nuk njihet vetëm si qendër rehabilituese ku shkojnë shumë njerëz që kanë probleme të ndryshme shëndetësore. Tashmë siç thonë banorët, fallxheshat e fshatit kanë sjellë rradhë të madhe …

Artikulli i plotë »