Saturday , 25 February 2017

Kuriozitete

Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse çdo mëngjes pini një gotë me ujë?

Shumica e femrave të botës i bëjnë shpesh pyetjen vetes se çfarë bëjnë femrat japoneze, të cilat kanë një lëkurë të lëmuar dhe të shkëlqyeshme? Sekreti i bukurisë së këtyre femrave qëndronte tek kura e mëposhtme, ato pinin çdo ditë me stomakun e tyre esëll nga një gotë ujë. Prandaj për të mësuar më shumë …

Artikulli i plotë »

Çfarë bënte Bes Kallaku kur Xhensila xhironte klipin “Uh Baby”, Kida zbulon sekretin

Të ftuar mbrëmjen e djeshme në “Xing me Ermalin”, këngëtarët e labelit labelit muzikor “On Records” kanë folur për prodhimet e suksesshme muzikore, bashkëpunimet si dhe sekrete personale, për të cilat janë komentuar gjatë edhe në media e portale. Pak kohë më parë, bashkëpunimi i dy këngëtareve Kida dhe Xhensila Myrtezai qe një prej sukseseve …

Artikulli i plotë »

Mbani pak kripë gjithmonë në xhepin tuaj sepse do t’ju shpëtojë jetën

Shumë njerëz mbajnë me vete një biskotë, një karamele apo një pako të vogël sheqeri. I përdorin si mjete emergjente kryesisht kur ndjejnë se kanë rënie të nivelit të sheqerit. Por, nëse nuk e keni menduar më parë, të mbani një pako kripë të vogël ose pak kripë të mbështjellë në një letër, mund t’ju …

Artikulli i plotë »

Këto 10 gjëra në dhomën tuaj të gjumit po ju sëmurin

Keni dhimbje koke, vështirësi në frymëmarrje, dhimbje fyti apo vështirësi në gëlltitje. Nëse u përgjigjeni me po këtyre pyetjeve me shumë mundësi dhoma juaj e gjumit po ju sëmur. Jastëku juaj Pas një dite të gjatë dhe të lodhshme, duket si lehtësimi më i madh vënia e kokës në jastëk. Fatkeqësisht jastëkët rrisin baktere shumë …

Artikulli i plotë »

Kujdes!!! Arsyet pse nuk duhet t’ia jepni fjalëkalimin partnerit

Sa besim keni te partneri apo bashkëshorti juaj? Mjaftueshëm për të shkëmbyer fjalëkalimet e rrjeteve sociale? Për shumë fjalëkalimi konsiderohet i shenjtë, ndërsa për të tjerë, kërkimi i fjalëkalimit është provë në të cilën duhet vënë patjetër një lidhje, për të parë sa të ardhme mund të ketë. Sipas “The …

Artikulli i plotë »

Ushtari që vrau Boletinin, babai i Millo Gjukanoviç. Arma e Boletinit, ende në shtëpinë e tyre

10 Qershori – dita e Lidhjes së Parë të Prizrenit është caktuar si datë për rivarrimin e eshtrave të Isa Boletinit dhe bashkëluftëtarëve të tij që u vranë në Podgoricë me 23 janar 1916 nga Ushtria malazeze. Më 1998, LDK e Ibrahim Rugovës, e informuar se varrezat myslimane të Podgoricës …

Artikulli i plotë »