Monday , 27 February 2017

Kuriozitete

Vendi ku u zhvilluan lojërat në Rio, kthehet në fantazmë

Vendi ku u zhvilluan lojërat Olimpike 2016 në Rio de Janeiro është kthyer në një fantazmë. Një seri fotosh të publikuara javën e kaluar, tregojnë degradimin që ka pësuar stadiumi legjendar Maracana, vetëm në 6 muaj.  Një qytet që shpresonte dëshpërimisht të dilte nga varfëria dhe borxhi, duke kthyer mbrapsht paratë e shpenzuara për krijimin […]

Artikulli i plotë »

Studim i ri: Lojtarët e futbollit rrezikohen nga dëmtimet në tru 

Shkencëtarët kanë gjetur shenja të dëmeve në tru që mund të shkaktojnë çmenduri, harresë apo edhe probleme të tjera te disa ish lojtarë të futbollit, raporton Reuters. Kjo ka nxitur shqetësimet për rrezikun që vjen nga goditjet e shpeshta të topit me kokë apo nga përplasjet e shpeshta në mes të lojtarëve në fushë. “Studimi […]

Artikulli i plotë »