Monday , 27 February 2017

Lajme

LAJMI FUNDIT: Në Mitrovic përgjaket festa e Pavarsis së Kosovës thuhet se mbi 15 persona jan …

Policia në Mitrovicë ka arrestuar dhjetë persona pasi kanë sulmuar autobusët me tifozë nga Prishtina. Kjo ka ndodhur pas ndeshjes së basketbollit sonte në Mitrovicë, ku si pasojë katër pjesëtarë të Policisë së Kosovës kanë marrë lëndime trupore gjatë tentimit të qetësimit të situatës. Zëdhënësi i policisë së Mitrovicës, Avni …

Artikulli i plotë »

Sulmuesi i Stambollit kërkon që të dënohet me vdekje, thotë se qëllimi i tij ishte të vriste të krishterë

Raportohet se militanti i ISIS-it, Abdulkadir Masharipov – cili kreu sulmin ndaj lokalit të famshëm të natës në zemër të Stambollit natën e Vitit të Ri – ka kërkuar që të dënohet me vdekje. I lindur në Uzbekistan, Masharipov, i cili vrau 39 persona dhe plagosi 65 të tjerë, ka …

Artikulli i plotë »