Sunday , 22 October 2017

Lajme

22 marinsat nga ekipi që vranë Bin Ladenin, kanë vdekur në mënyrë misterioze! (Video)

“Hakmarrja është një pjatë që shërbehet e ftohtë”, thotë proverbi, dhe ndoshta ky rast përkon me hakmarrjen që bënë talebanët duke vrarë 22 anëtarë të njësisë speciale amerikane që vranë Osama Bin Ladenin, më 6 qershor 2011, transmeton Indeksonline. Një helikopter ushtarak me 38 njerëz në bord, duke përfshirë 25 …

Artikulli i plotë »

Inatoset keq Mogherini, ja çka më bën mbrëmë shefat e Kosovës dhe Serbisë pas takimit

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian, Federicka Mogherini ka shprehur “keqardhje për të gjitha palët e dialogut”, pasi ka thënë se ata nuk e kanë respektuar takimin e mbrëmshëm në Bruksel Siç u vu në dukje, në dialogun për uljen e tensioneve në mes të Prishtinës dhe Beogradit, palët u …

Artikulli i plotë »

Greqia po ‘tërbohet’ nga shqiponja dykrenare…përgjigjen ja japin karabinierët italianë! (Foto)

Edhe Italia është një vend i Bashkimit Evropian i cili ka shumë shqiptarë si fqinji ynë jugor Greqia. Po sipas ligjeve italiane, shqiptarët që janë atje në moshën e ushtrisë dhe kanë të detyrueshëm shërbimin ushtarak, janë pjesë e forcave të armatosura të Italisë. Madje marrin pjesë dhe në misione …

Artikulli i plotë »

Përfundoi takimi i përbashkët i krerëve shtetërorë të Kosovës dhe Serbisë në Bruksel ja detajet …

Në Bruksel ka përfunduar pa ndonjë vendim konkret takimi i udhëheqësve më të lartë të Kosovës dhe Serbisë, i thirrur me ftesë të shefes së politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini. Takimi ndërmjet Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryeministrit Isa Mustafa, me homologët e tyre serbë, Tomisllav …

Artikulli i plotë »