Wednesday , 20 September 2017

Lajme

Sulmuesi i Stambollit kërkon që të dënohet me vdekje, thotë se qëllimi i tij ishte të vriste të krishterë

Raportohet se militanti i ISIS-it, Abdulkadir Masharipov – cili kreu sulmin ndaj lokalit të famshëm të natës në zemër të Stambollit natën e Vitit të Ri – ka kërkuar që të dënohet me vdekje. I lindur në Uzbekistan, Masharipov, i cili vrau 39 persona dhe plagosi 65 të tjerë, ka …

Artikulli i plotë »

LAJMI I FUNDIT: Gjithçka gati, FSK-ja shëndrrohet në Forca të Armatosura të Kosovës

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Haki Demolli, në një bisedë për koha.net, ka bërë të ditur se ekzistojnë të gjitha përgatitjet për transformimin e FSK-së në Forcë të Armatosur të Kosovës, qoftë përmes ndryshimeve kushtetuese, apo edhe përmes ndryshim-plotësimit të Ligjit për FSK-në. Por, siç shprehet ministri, të …

Artikulli i plotë »