Saturday , 25 February 2017

Lajme

Gecaj i jep goditjen e radhës Vetëvendosjes: E kanë lidhur fatin me Beogradin

Zëvendësministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Bajram Gecaj, ka thumbuar përsëri deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje. Nëpërmjet një shkrimi në Facebook, Gecaj ka akuzuar anëtarët e VV’së se po e mohojnë shtetin e Kosovës, por po ia marrin rrogat, dhe se e kanë bërë Kosovën gaz me sjelljet në Kuvend. Gecaj …

Artikulli i plotë »

Haradinaj para Gjykatës: Nuk kam kryer krime por i kam mbrojtur civilët shqiptar

Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë para trupit gjykues në Francë se është i pafajshëm dhe se në luftën e fundit në Kosovë i ka mbrojtur civilët shqiptar. Gazetari i ‘Indeksonline’, ndodhet në seancën gjyqësore dhe citon Haradinajt të ketë thënë se Kosova është çliruar bashkë me NATO-n.

Artikulli i plotë »

Godet Daut Haradinaj: Kapet nga Kamerat duke thën për deputeten e PDK se ësht shummm s…

Kryetari i Komisionit për Siguri dhe Mbikëqyrjen e FSK-së, Daut Haradinaj e ka quajtur sot nënkryetaren e këtij komisioni Ganimete Musliu si simpatiken e këtij komisioni. Por, deputetja Musliu tregohet modeste, pa iu lumturuar komplimenteve të kolegut të saj. Ajo e ndien veten rehat atëherë kur është e suksesshme në …

Artikulli i plotë »