Sunday , 22 October 2017

Lajme

Godet Daut Haradinaj: Kapet nga Kamerat duke thën për deputeten e PDK se ësht shummm s…

Kryetari i Komisionit për Siguri dhe Mbikëqyrjen e FSK-së, Daut Haradinaj e ka quajtur sot nënkryetaren e këtij komisioni Ganimete Musliu si simpatiken e këtij komisioni. Por, deputetja Musliu tregohet modeste, pa iu lumturuar komplimenteve të kolegut të saj. Ajo e ndien veten rehat atëherë kur është e suksesshme në …

Artikulli i plotë »

Atë që për 150 vite nuk e bëri asnjë president, e bën Trump!

Vendimi i një gjykatësi federal për t’i pezulluar përkohësisht dekretin e tij për ndalimhyrje është «qesharak» ka thënë trump dhe ka premtuar se do të anulohet. Ai e përqeshi Gjykatësin James Robart edhe personalisht, duke ju drejtuar me «i ashtuquajturi» gjykatës. përkundër zemërimit trump tani për tani po e respekton …

Artikulli i plotë »

Kjo është arsyeja pse Donald Trump refuzon të mbajë dorën e Melanias në daljet publike (Video)

Donald Trump nuk preferon të mbajë dorën e bashkëshortes së tij Melania në daljet publike pasi kërkon të duket i gjithëpushtetshëm me fuqinë e tij personale, dhe jo të bashkuara me dikë tjetër, thonë ekspertët e gjuhës së trupit. Është biseduar shpesh për ftohtësinë që ai ka kundrejt gruas së …

Artikulli i plotë »