Ballina / Lajme (faqe 5)

Lajme

LAJMI I FUNDIT:Shokohet Labinot Tahiri (Foto)

1

Këngëtari Labinot Tahiri, i cili njihet edhe si humanist, është tmerruar nga një skenë të cilën e ka parë në qytetin e tij në Ferizaj. Ai duke lëvizur rrugëve të qytetit, ka parë një grumbull njerëzish të cilin duket se po merrnin ndihma nga shoqatat humanitare, e këtë skenë Labi …

Artikulli i plotë »

Po votohet në 3.526 vendvotime në shtatë njësi zgjedhore

votime

Zgjedhjet e sotme parlamentare po zbatohen sipas modelit proporcional në 3.480 vendvotime në gjashtë njësi zgjedhore në Maqedoni dhe një njësi zgjedhore me 46 vendvotime për votim jashtë vendit, transmeton TetovaSot. Sipas Listës Zgjedhore të përmbyllur të drejtë vote kanë 1.784.416 shtetas të Maqedonisë, prej të cilëve 1.531.368 në Maqedoni. …

Artikulli i plotë »

Tronditet Bota Vritet Lideri Kryesor i ..

vrasja-780x439

Koalicioni i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka vrarë një nga udhëheqësit kryesorë të Shtetit Islam në Siri, ka njoftuar Pentagoni. “Avionët e koalicionit kanë bombarduar dhe likuiduar tunizianin, Bubakera al-Hakim, në Siri më 26 nëntor”, ka thënë zëdhënësi i Pentagonit, Ben Sakrison, raporton AP. Al-Hakim ishte udhëheqës …

Artikulli i plotë »