Wednesday , 20 September 2017

Sport

Luan Krasniqi flet për humbjen e Nuri Seferit, deklarata e tij nuk t’iu pëlqejë aspak Shqiptarëve

Nuri Seferi e ka humbur luftën ndaj Firat Arslan, në kategorinë WBO në peshën ‘crusier’. Ndërsa Luan Krasniqi për televizorin gjerman ‘Run’ ka thënë se ishte një luftë e mirë dhe se në fund fitoi ai që e meritoi. “Ishte një meç i bukur, gjithçka shkoi perfekt”, ka thënë Krasniqi. …

Artikulli i plotë »

Emocionuese: Ja si e njofton Sinan Bytyqi Austrinë se ka zgjedhur vendlindjen e tij, Kosovën (Nëse je dobt mos e shiko)

Sinan Bytyqi është futbollisti i katërt që i bashkohet Kosovës për kualifikimet për botërorin e Rusisë. 21 vjeçari që paraqitet në radhët e Manchester Cityt në Premierligë, ka qenë pjesë e grupmoshave të Kombëtares së Austrisë. Djaloshi nga Prizreni, i rritur në Austri, ka vendosur t’i bashkohet Kosovës, pasi është …

Artikulli i plotë »