Ballina / Uncategorized (faqe 2)

Uncategorized

Minarja del sërish në sipërfaqe (FOTO)

min5

Me rënien e nivelit të ujit në liqenin e fshatit Pusat në Turqi, ka dalë sërish në dritë minarja e xhamisë në qytezën Hafik të Sivasit, që ka mbetur nën ujin e digës “Pusat-Ozen”. Fshati Pusat, i cili ndodhet 25 km larg nga qendra administrative e provincës, është boshatisur i …

Artikulli i plotë »

Po i vjen fundi futbollit që njohim: FIFA heq pozitën jashtë loje, kartonin e verdhë dhe sjell tetë ndryshime drastike (Foto)

van-basten-infantino-780x439

Po i vjen fundi futbollit që njohim: FIFA heq pozitën jashtë loje, kartonin e verdhë dhe sjell tetë ndryshime drastike (Foto) Marco van Basten ka folur për gazetën e mirënjohur gjermane sportive të Bildit. Legjenda holandeze, i cili është në krye të zhvillimit teknologjik të futbollit në FIFA-s, njoftoi ndryshime …

Artikulli i plotë »