Wednesday , 20 September 2017

Uncategorized

Trump kufizon vizat për shtatë shtete: Nuk është ndalim ndaj myslimanëve

Presidenti amerikan, Donald Trump mohon që të ketë autorizuar një “ndalim” të emigrantëve myslimanë, duke e quajtur veprimin e tij më të fundit vetëm si kufizim të hyrjeve në SHBA të emigrantëve nga vendet me histori terrorizmi. “Ato janë vende që kanë pasur histori të tmerrshme me terrorizmin”, tha ai …

Artikulli i plotë »

Greqia në “alarm”: Tensione Kosovë-Serbi, SHBA armatos Shqipërinë, Rusia synon Ballkanin, gati të ndërhyjë Turqia!

Situata në rajonin e Ballkanit sa vjen edhe përkeqësohet. Teksa ditët e fundit është vënë re një përplasje e fortë mes Serbisë dhe Kosovës, duket se në lëvizje janë vënë dhe amerikanët. Pak kohë më parë, ishte ministrja Mimi Kodheli ajo që deklaroi në Komisionin e Sigurisë se Shqipërisë do …

Artikulli i plotë »

Tronditet Amerika ‘Qëllohet Presidenti Donald Trump’. Ja e vërteta e lajmit që tronditi botën

“Lajm i bujshëm: Presidenti Trump është plagosur në krah me armë zjarri”. Kështu shkruante dje BBC gjatë ceremonisë së inaugurimit të presidentit Trump në rrjetin social Twitter. Vetëm kaq ka mjaftuar dhe lajmi është përhapur menjëherë në disa nga mediat e mëdha të botës. Ndërsa ndjekësit në Twitter të BBC …

Artikulli i plotë »