Wednesday , 20 September 2017

Uncategorized

E Fundit: ”Serbia me aksion të tmerrshëm në Kosovë, tronditë skenën ndërkombëtare”

Publicisti Nexhmedin Spahiu ka thënë në Ora e Fundit në Klan Kosova se Serbia e ka ndërmend të sjellë tankse në Kosovë dhe ta realizojë një aksion që ta tronditë arenën ndërkombëtare. Spahiu e di edhe planin e këtij veprimi të Serbisë. “Treni me lara është balon sprovues, por problemi …

Artikulli i plotë »

E pabesueshme: Edhe dy zyrtarë të lartë të PDK-së marrin pjesë në protestën për Haradinajn (Foto)

Gjitha subjektet opozitare i janë bashkëngjitur protestës në përkrahje të Ramush Haradinajt. Sheshët e Prishtinës janë stërmbushur me qytëtarë të ndryshëm nga Kosova. Protestës i janë bashkuar edhe dy zyrtarë të lartë të PDK-së, ish ministri, Ramë Buja dhe deputetja, Flora Brovina./Indeks/

Artikulli i plotë »

Po i vjen fundi futbollit që njohim: FIFA heq pozitën jashtë loje, kartonin e verdhë dhe sjell tetë ndryshime drastike (Foto)

Po i vjen fundi futbollit që njohim: FIFA heq pozitën jashtë loje, kartonin e verdhë dhe sjell tetë ndryshime drastike (Foto) Marco van Basten ka folur për gazetën e mirënjohur gjermane sportive të Bildit. Legjenda holandeze, i cili është në krye të zhvillimit teknologjik të futbollit në FIFA-s, njoftoi ndryshime …

Artikulli i plotë »