Sunday , 22 October 2017

Ekskluzive: Ja momenti kur Polici Turk e vret pa mëshir Ambasadorin Rus, (VIDEO +18)


Ambasadori rus Andrei Karlov në Turqi vdiq nga plagët e pësuara në një sulm me armë të kryer sot gjatë hapjes së një ekspozitë arti në Ankara.
Edhe tre persona të tjerë u plagosën në sulmin me armë mbi Ambasadori rus në Ankara, raportojnë mediat turke, transmeton TetovaSot.
Në ndërtesën ku gjendet salla e ekspozitës ende po dëgjohen të shtëna, raporton CNN Turk.
Forcat speciale turke rrethuan ndërtesën. Në skenën e krimit ka arritur edhe ministri i Brendshëm turk Suleyman Soylu.
Disa media në Turqi raportojnë se sulmuesi ishte anëtar i sigurisë së ambasadorit. Ambasadori Andrei Karlov u emërua në vitin 2013.
Më poshtë mund të shihni momentin kur vritet ambasadori rus në Ankara.

ambasadori-rus-590x330

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Indeksi: