Sunday , 22 October 2017

Harrojeni Ambasadorin Rus: Sulm i terrorist në Cyrih raportohet edhe për disa të …!!


Tre njerëz janë qëlluar dhe plagosur në një qendër islamike në Cyrih, Zvicër.

Mediat lokale atje raportojnë se tre njerëz janë plagosur në një ndërtesë fetare në qendër të qytetit.

Nuk ka detaje ende për motivin prapa sulmit. Policia e Cyrihut tha se disa njerëz janë lënduar afër qendrës por nuk lëshoi më shumë detaje.

Gjithashtu është bërë e ditur se sulmuesi iku nga vendi i ngjarjes dhe autoritet janë duke e kërkuar.

cyrih

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Indeksi: