Sunday , 22 October 2017

Ky është momenti kur ekipet emergjente tentuan ta shpëtojnë ambasadorin rus (Video)


Ky është momenti kur ekipet emergjente të Ankarasë bëjnë përpjekje për ta shpëtuar ambasadori i Rusisë në Turqi, Andrei Karlov, i cili u qëllua për vdekje.

i ishte sulmuar në kryeqytetin turk nga një pjesëtar i Policisë turke, i cili u qëllua për vdekje.

Ai ishte sulmuar gjersa po mbante fjalim në një ekspozitë në Ankara, shkruan agjencia e lajmeve ruse RT, transmeton Periskopi.

Dëshmitarët okularë kanë thënë se sulmues i ambasadorit rus, pasi që kishe gjuajtur në të kishe thënë se e meriton vdekjen pas në Siri po vdesin civil të pafajshëm.

cnq

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Indeksi: