Sunday , 22 October 2017

Lajmi Fundit: Ja se çfar thon Familjarët e Ramush Haradinaj për arrestimin e tij.

ramushi-1-890x395
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është ndalur nga autoritetet në pjesën franceze të aeroportit të Baselit.

Lajmin për Klan Kosovën e ka konfirmuar familja Haradinaj, duke theksuar se përvec faktit që ai është duke u mbajtur nga autoritetet franceze, informata tjera nuk ka.

Haradinaj është arrestuar mbi bazën e një fletëarresti të vitit 2004 të lëshuar nga shteti serb, pak a shumë ngjashëm sic ishte ndaluar edhe nga autoritetet sllovene në vitin 2015.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Indeksi: