Sunday , 22 October 2017

Nis numërimi i kutisë së dytë në Tearcë, ndodhi e papritura epabesushme

Në bazë të rezultateve që publikohen nga organizata CIVIL, deri në ora 20:40 është numëruar kutia e parë nga vendovotimi 2011 në LSDM-së, dhe ka nisur kutia e dytë, njofton TetovaSot.
Dhe sipas të dhënave jozyrtare, nga gjithsejt 402 vota, për LSDM-ja kanë votuar 245 votues, ndërsa VMRO ka arritur të fitojë 149 vota. Poashtu nga një votë ka edhe për BDI-në, PDSH-në dhe Aleancën për Shqiptarët, besohet se 18 vota janë të pavlefshme.
Ky rezultat është jozyrtar dhe se vazhdon numërimi i mëtejshëm në vendvotimin 2011 në Tearcë.
Nga këto shifra nuk do të ketë ndryshime të mandateve në zonë e gjashtë zgjedhore, dhe po shuhen shpresat e LSDM-ja për ta fituar edhe deputetin e 50-të.
zv

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Indeksi: