Monday , 27 February 2017

FOTO/ Sekrete dhe mistere: E vërteta e gjashtë veprave më të famshme në botë

Përpos arkitekturës dhe madhështisë që mbartin, ndërtesat dhe statujat ikonë të botës, fshehin detaje mistike që shumë pak prej nesh i kanë vënë re. Por, jo pa qëllim ato janë aty, mesazhi që përcjellin është aq i vjetër sa dhe jeta e tyre. 1- Apartamenti në katin e fundit të Kullës Eiffel Gustav Eiffel, njeriu …

Artikulli i plotë »

7 llojet e pijeve që duhet pirë para gjumit – Mrekulli e vërtetë për trupin tuaj!

Është shumë i rëndësishëm detoksifikimi gjatë gjumit, sepse atëherë trupi juaj krijon inde të reja rigjeneruese. Sipas mjekësisë tradicionale kineze, mëlçia, organi kryesor për detoksifikim ka funksionalitetin më të madh mes orës 1 dhe 3 para mëngjesit. Për këtë arsye, duhet të sigurohen kushte të përshtatshme për detoksifikim gjatë natës. Detoksifikimi i duhur shpie në …

Artikulli i plotë »

Ky fshat shqiptar ka numrin më të madh të fallxhoreve, njerëzit mbajnë rradhë të gjatë për të zgjidhur hallet

Baja e Istogut e njohur ndryshe si Ilixha e Pejës, njihet në të gjithë Kosovën, pasi flitet se aty janë fallxheshat më të mira. Ky lloj fshati nuk njihet vetëm si qendër rehabilituese ku shkojnë shumë njerëz që kanë probleme të ndryshme shëndetësore. Tashmë siç thonë banorët, fallxheshat e fshatit kanë sjellë rradhë të madhe …

Artikulli i plotë »

Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse çdo mëngjes pini një gotë me ujë?

Shumica e femrave të botës i bëjnë shpesh pyetjen vetes se çfarë bëjnë femrat japoneze, të cilat kanë një lëkurë të lëmuar dhe të shkëlqyeshme? Sekreti i bukurisë së këtyre femrave qëndronte tek kura e mëposhtme, ato pinin çdo ditë me stomakun e tyre esëll nga një gotë ujë. Prandaj për të mësuar më shumë …

Artikulli i plotë »

Çfarë bënte Bes Kallaku kur Xhensila xhironte klipin “Uh Baby”, Kida zbulon sekretin

Të ftuar mbrëmjen e djeshme në “Xing me Ermalin”, këngëtarët e labelit labelit muzikor “On Records” kanë folur për prodhimet e suksesshme muzikore, bashkëpunimet si dhe sekrete personale, për të cilat janë komentuar gjatë edhe në media e portale. Pak kohë më parë, bashkëpunimi i dy këngëtareve Kida dhe Xhensila Myrtezai qe një prej sukseseve …

Artikulli i plotë »

Mbani pak kripë gjithmonë në xhepin tuaj sepse do t’ju shpëtojë jetën

Shumë njerëz mbajnë me vete një biskotë, një karamele apo një pako të vogël sheqeri. I përdorin si mjete emergjente kryesisht kur ndjejnë se kanë rënie të nivelit të sheqerit. Por, nëse nuk e keni menduar më parë, të mbani një pako kripë të vogël ose pak kripë të mbështjellë në një letër, mund t’ju …

Artikulli i plotë »

Këto 10 gjëra në dhomën tuaj të gjumit po ju sëmurin

Keni dhimbje koke, vështirësi në frymëmarrje, dhimbje fyti apo vështirësi në gëlltitje. Nëse u përgjigjeni me po këtyre pyetjeve me shumë mundësi dhoma juaj e gjumit po ju sëmur. Jastëku juaj Pas një dite të gjatë dhe të lodhshme, duket si lehtësimi më i madh vënia e kokës në jastëk. Fatkeqësisht jastëkët rrisin baktere shumë …

Artikulli i plotë »