ISIS merr përgjegjësinë për sulmin në Gjermani

isis-merr-pergjegjesine-per-sulmin-ne-gjermani

Grupi militant Shteti Islamik (ISIS) ka marrë përgjegjësi për sulmin e natës së të hënës në Gjermani, raporton The Washington Times. Një kamion i madh është përplasu me një turmë njerëzish në një treg Krishtlindjesh në Berlin, duke vrarë nëntë persona dhe duke plagosur dhjetëra të tjerë. Mediat gjermane raportojnë …

Artikulli i plotë »

Tragjedioa në Berlin ka qen Sulm Terrorist tronditet përsëri Gjermania, por a kishte Shqiptar në mes të Viktimave ende nuk dihen detajet

gjerm5

Një kamion është përplasur në një treg Krishtlindjesh në qendër të Berlinit, ku kishte shumë njerëz, ndërsa nuk dihet ende nëse ishte aksident, apo ndonjë sulm terrorist. Mediat gjermane kanë raportuar se një kamion ka hyrë në një treg Krishtlindjesh të mbushur me njerëz, duke u shkaktuar lëndime të shumta, …

Artikulli i plotë »