Saturday , 21 October 2017

Atë që për 150 vite nuk e bëri asnjë president, e bën Trump!

Vendimi i një gjykatësi federal për t’i pezulluar përkohësisht dekretin e tij për ndalimhyrje është «qesharak» ka thënë trump dhe ka premtuar se do të anulohet. Ai e përqeshi Gjykatësin James Robart edhe personalisht, duke ju drejtuar me «i ashtuquajturi» gjykatës. përkundër zemërimit trump tani për tani po e respekton …

Artikulli i plotë »

Kjo është arsyeja pse Donald Trump refuzon të mbajë dorën e Melanias në daljet publike (Video)

Donald Trump nuk preferon të mbajë dorën e bashkëshortes së tij Melania në daljet publike pasi kërkon të duket i gjithëpushtetshëm me fuqinë e tij personale, dhe jo të bashkuara me dikë tjetër, thonë ekspertët e gjuhës së trupit. Është biseduar shpesh për ftohtësinë që ai ka kundrejt gruas së …

Artikulli i plotë »

Ky gjyqtar e pranon publikisht se është homoseksual, kërkesa e tij është e ‘çmendur’ (FOTO)

Gjyqtari i ragbit, Nigel Owens, 45-vjeçar kishte thënë në një intervistë se çdo gjë ishte më e lehtë për të se sa t’ia pranonte vetes se ishte homoseksual, transmeton arbresh.info. Unioni i gjyqtarëve të ragbit tha për BBC-në se gjyqtari kishte tentuar disa herë të bënte vetëvrasje. Por, duke e …

Artikulli i plotë »

Policia e Kosovës tregon sesi ndodhi ngjarja tragjike ku humbi jetën i riu nga Drenasit

Ngjarja e mbrëmshme tragjike ku humbi jetën i riu nga Drenasi, Bajram Bullaku, tronditi gjithë qytetin. Policia e Kosovës përmes raportit zyrtar ka informuar se mbrëmë në mesnatë është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar shtetas i Shqipërisë pasi qe i njëjti përderisa ishte duke lëvizur me automjetin e tij me …

Artikulli i plotë »