Sunday , 22 October 2017

Po numërohen votat në Tearcë, shuhet ëndrra e LSDM-së. Ja rezultatet më të fundit

Në bazë të rezultateve që publikohen nga organizata CIVIL, deri në këto momente, LSDM-ja ka marrë 215 vota, ndërsa VMRO ka arritur të fitojë 148 vota. Poashtu nga një votë ka edhe për BDI-në, PDSH-në dhe Aleancën për Shqiptarët.
Ky rezultat është jozyrtar dhe se vazhdon numërimi i mëtejshëm në vendvotimin 2011 në Tearcë, njofton TetovaSot
Nga këto shifra nuk do të ketë ndryshime të mandateve në zonë e gjashtë zgjedhore, dhe po shuhen shpresat e LSDM-ja për ta fituar edhe deputetin e 50.

zgjedhjet-ne-mk-2-780x439-500x300

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Indeksi: