Sunday , 22 October 2017

SHBA reagon pas vrasjes së ambasadorit rus në Turqi (Foto/Video)

Pas vrasjes së ambasadorit rus në Turqi, ka reaguar edhe Departamenti Amerikan i Shtetit.

Përmes një publikimi në Twitter, ata kanë dënuar sulmin dhe u kanë shprehur ngushëllime familjarëve të ambasadorit, transmeton Periskopi.

Ai ishte sulmuar gjersa po mbante fjalim në një ekspozitë në Ankara, shkruan agjencia e lajmeve ruse RT, transmeton Periskopi.

Dëshmitarët okularë kanë thënë se sulmues i ambasadorit rus, pasi që kishe gjuajtur në të kishe thënë se e meriton vdekjen pas në Siri po vdesin civil të pafajshëm.

Policia ka vrarë sulmuesin. /Periskopi/

sdfgsgs-780x439

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Indeksi: