Sunday , 22 October 2017

Sulmuesi e vret ambasodorin rus dhe pastaj thotë “Allahu Ekbar” (VIDEO)


Sulmuesi i panjohur deri tani ka vrarë ambasadorin rus Andrei Karlov në Ankara, gjatë fjalimit të tij në një ekspozitë.
Sipas të dhënave të fundit, policia ka likiuduar sulmuesin dhe vrasësin e ambasadorit rus, citojnë mediat lokale turke, transmeton TetovaSot.
Sipas mediave turke krismat filluan gjatë fjalimit të ambasadorit rus Andrei Karlovo.
Pas vrasjes së ambasadorit, sulmuesi ka brohoritur “Allahu Ekber”/TetovaSot/

tori

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Indeksi: