Sunday , 22 October 2017

Tmerrohen Shqiptarët LSDM-ja humbi në Tearcë, nuk arriti diferencën e nevojshme për të siguruar deputetin!

Pas përfundimit të rivotimit në vendovitmin 2011 në Tearcë, Komisioni ka filluar edhe numërimin i votave nga ky vendovotim.
Portali TetovaSot sot ka raportuar minut pas minute për ngjarjet që janë zhvilluar në vendovitmin 2011 në Tearcë, dhe sipas të dhënave të fundit që i posedon TetovaSot nga vendngjarja dhe po në këto momente në ora 20:00 minuta, të drejtën e votës e kanë shtrytëzuar gjithsejt 402 qytetarë.
Nga burimet jozyrtare të portalit TetovaSot, koaliconi i udhëhequr nga LSDM-ja nuk ka arritur votat e mjaftueshme për të siguruar edhe një deputet.
KSHZ-ja ka njoftuar pres konferencë në ora 21:30, ku edhe do të shpallen zyrtarisht rezultatet përfundimtare.
Tani për tani numri i mandateve tek pala maqedonase është 50 për kolacionin e udhëhequr nga VMRO-DPMNE-ja dhe 49 tek koaliconi i udhëhequr nga LSDM-ja./TetovaSot/

lsdm

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Indeksi: