Sunday , 22 October 2017

Tronditet Kosova: Ramush Haradinaj mun të Ekstradohet në Serbi ?!

haradinaj-arrested-in-sloveni-photo-by-borut-zivulovic-beta-2
Milan Petroviq, nga Prokuroria e Serbisë për Krime Lufte, ka thënë se kanë pak gjasa t’ia arrijnë qëllimit që ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, të ekstradohet në Serbi, transmeton Telegrafi.

“Asgjë këtu Serbia nuk mund të bëjë, sepse procesi i dorëzimit të shpejtë varet nga personi që është arrestuar dhe kundër kujt kërkohet ekstradimi. Pra, procesi i përshpejtuar mund të bëhet veç me pëlqimin e tij”, ka thënë ai.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Indeksi: