Sunday , 22 October 2017

Vjen edhe reagimi Hashim Thaçit, ja çfar thot për vrasjen e Ambasadorit Rus në Turqi


Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas vrasjes së ambasadorit të Rusisë në Turqi, Andrey Karlov.

“E dënoj fuqishëm sulmin e tmerrshëm terrorist ndaj Ambsadorit të Rusisë në Ankara”, ka shkruar Thaçi në llogarinë e tij në Twitter.

Ministria e Jashtme ruse ka konfirmuar se ambasadori i Rusisë në kryeqytetin turk është vrarë gjatë një sulmi që u bë sonte në një galeri arti në Ankara

thaci

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Indeksi: