Sunday , 22 October 2017

Vritet i riu kosovar me 22 plumba në qendër të … (Foto)

ibra1
Një shqiptar është vrarë me 22 të shtëna në ditët e para të këtij viti në qytetin Malmo në Suedi. Mediat vendase shkruajnë se autori ka qëlluar derisa është siguruar që i vrarë është shqiptari i identifikuar si Alban Ibraj

Ne pranga ka rënë një 22 vjecar i cili dyshohet se është bashkëpunëtor i autorit.

Shqiptari u gjet i vrarë në rrugë ndërsa dëshmitarët të cilët kanë njoftuar policinë kanë rrëfyer se nuk kanë parë asgjë, por vetëm të riun e shtrirë në tokë.

“Rreth orës 8 e 30 të mbrëmjes të martën ne kemi gjetur një person mashkull në terren i plagosur “, tha zëdhënësi i policisë Fredrik Bratt i cili shtoi se shumë shpejt ai humbi jetën në krahët e tij.

Në fakt Malmo raportojnë mediat është një qytet jugor në Suedi ku nuk kanë munguar përplasjet multikulturore ku shumë prej emigrantëve grinden mes tyre duke mbrojtur kulturën e tyre të origjinës.

Alban Ibraj, ishte një shqiptar nga Kosova që kishte emrigruar prej vitesh në Suedi bashkë me familjen.

ibra

ibra1

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Indeksi: